czerwca 28, 2021

Księżycowe czary, czyli kilka słów o Magi Księżyca.

Cześć


Dzisiaj pragnę wam przedstawić jedną z moich ulubionych magii.

Magia Księżyca.


Księżyc jako nasz satelita wpływa na nas i na wszystko, co nas otacza. Nie się ukryć, że dziwne by było, gdyby księżyc na nas nie wpływał, nasz satelita w dużej mierze wpływa na wodę, a skoro my składamy się również w dużej ilości z wody i na nas wpływa księżyc.

Wpływ księżyca odczuwa każdy z nas, nie tylko osoby związane z magią. Wiedzieli już o tym starożytni, którzy czcili Bóstwa Lunarne, przypuszcza się, że oddawanie czci księżycowi było pierwszą religią na ziemi.

Ludzie nie tylko oddawali cześć księżycowi, ale starali się żyć zgodnie z jego cyklem, odprawiając rytuały od nowiu do pełni. Wielka, w tym zasługa kobiet, które dbały o to by kult Lunarny był żywy i wszechobecny wszędzie. Kobiety jako kapłanki nie tylko odprawiały rytuały, ale również zawierały mocy księżyca wszystkie trudne sprawy i obawy. Wraz z nadejściem chrześcijaństwa, kult księżyca zaczął być postrzegany jako kult diabła i szatana oraz innych zmor nocnych. Niestety tak zostało do dziś, mimo usilnych zmian osób czczących kult Lunarny.


Magia księżyca letniego.Dzisiaj możemy często oglądać ten kult podczas wycieczek po muzeach i miejscach kultury, gdzie widać jak ludzie szanowali niegdyś naszego satelitę. Można również przyłożyć swoją cegiełkę w obudowie kultu Lunarnego i tak jak rodzimowiercy, magowie i czarownice zacząć czcić fazy księżyca. Korzyści płynące z kultu księżyca są ogromne, a odpowiednie dobranie rytuałów do faz księżyca, gwarantuję, że rytuał będzie miał ogromną siłę.

Fazy księżyca, a odprawianie rytuałów.


Każda faza księżyca cechuję się inną mocą, pozwala to nam na możliwość wyboru rytuałów, które podczas całego cyklu księżyca możemy odprawiać.

I tak podczas czasu od nowiu do pełni powinno się odprawiać rytuały:


 • Mające na celu zerwanie z kimś więzi, klątwy, rytuały, zrywające uczucia, odbierające coś. To moment na żegnanie nałogów, nawyków, zdejmowanie pieczęci.

Podczas pełni stosujemy z nowy rytuały mające na celu:


 • Rytuały miłosne, przyciągania, ochronne, rytuały pozwalające otworzyć się na coś, rytuały pozwalające dokończyć pewne sprawy. 

Z kolei od pełni do nowiu powinno się wykonywać rytuały, które odcinają od czegoś, jednak sam stosuję je podczas nowiu, bo według mojej obserwacji ich moc jest silniejsza (także podział, który wam podałam, jest moim osobistym podziałem, który sprawdza się najlepiej).


Fazy księżyca.


W wielu źródłach można spotkać również podział na cztery cykle rytuałów od nowiu, poprzez przybywający księżyc (rogal), następnie pełnię, ubywający księżyc (rogal), aż do nowiu. Jednak uważam, że podział na dwa etapy, które wam ukazałam wyżej, jest bardziej klarowny.


Kult Lunaryjny obecnie.Obecnie, kult księżyca nie jest już, taki jak kiedyś, nie niesie już za sobą tak ogromnego majestatu. Jednak przez dość dużą grupę ludzi, nadal jest on rozpowszechniany i stosowany. Obecnie kult księżyca, czerpie dość sporo, tego, co pozostało, ale stara się również dodawać coś od siebie.


Piękny księżyc w pełni.Kult księżyca jako Dziewicy, Matki i Staruchy podziału starego skonstruowanego wedle zmian zachodzących w naturze, nadal jest obecny. Dzisiaj, jednak dużą część poświęca się temu co dzięki tej energii możemy osiągnąć i jak wykorzystać ją mądrze.Mam nadzieję, że post przypadł wam do gustu.

Polecam wam bloga:


Jak zwykle zachęcam do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Do zobaczenia w kolejnym poście.

18 komentarzy:

 1. Chętnie dowiedziałam się czegoś nowego, nie za bardzo są to moje zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno dobrze wiedzieć na ten temat więcej, poszerzyć swoją wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno są to ciekawe zagadnienia, w które warto się zagłębić w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedys bardziej siedzialam w temattce czarownictwa, ale wciaz jest to temat ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja w magię nie wierzę, ale za to wierzę, że Księżyc i na mnie wpływa. Zawsze jak jest pełnia to miewam bardziej szalone i godne zapamiętania sny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Temat z pewnością dla wielu osób ciekawy, mnie jakoś nigdy nie ciągnęło w tą magię

  OdpowiedzUsuń
 7. Księżyc ma na nas ogromny wpływ, bez względu na to czy w to wierzymy czy nie. Jednak zawsze warto mieć taką wiedzę, by skorzystać z jego potęgi świadomie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. po sobie widzę jak księżyc wpływa na mnie i otoczenie, także noc to idealna pora na czary ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Od kilku dni uważnie obserwuję Księżyc z ramach porannych spacerów z psami, w niezwykły sposób mnie przyciąga, jakby jakaś szczególna aura wokół niego panowała. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Od dawna interesuję się księżycem. Uwielbiam go obserwować, ale również widzę jak wpływa na moje samopoczucie. Ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie dowiedziałam się czegoś nowego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo, nie zaszkodzi wiedzieć więcej na jakieś inne tematy.

   Usuń
 12. Od dawna już wiem, że księżyc ma swoją moc i przekonałam się już o tym kilka razy. O niektórych rzeczach które tutaj piszesz nie wiedziałam wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakos nie miałam okazji na poznanie tego nowego jak dla mnie tematu. Magia księżyca, on sam w sobie jest magiczy. Super post.

  OdpowiedzUsuń
 14. W magię nie wierzę, ale w oddziaływanie księżyca już tak. W pełnie na przykład mam zawsze problem z zaśnięciem.

  OdpowiedzUsuń
 15. na pewno nie są to moja klimaty, ale wiem że księżyc na nas wpływa, sama przy pełniach i zaćmieniach mam problemy ze snem i koncentracją

  OdpowiedzUsuń
 16. W jaki sposób księżyc działa na wodę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pływy,odpływy, dodatkowo woda oddziałuje z księżycem różnie (ciało ludzkie), jeśli znowu chodzi o sam proces magiczny, woda jest nośnikiem emocji i może być wykorzystywana dzięki temu w wielu rytuałach, za równo oczyszczających, przyciągających itd.

   Usuń