Cześć


Ostatnio prosiliście mnie o post odnośnie rytuałów ochronnych, postanowiła więc spełnić wasze prośby. Zapraszam do czytaniaRytuały ochronne.


Wiele razy wspominałam w różnych postach o rytuałach ochronnych, jednak warto, jeszcze raz przypomnieć co to takiego dokładnie jest.

Rytuał ochronny ma na celu ochronienie: osoby, rzeczy, istot, umysłu, uczuć itd. Przed wpływem złych energii, bytów oraz osób.


Kobieta przeprowadzająca rytuał ochronnyRytuałów ochronnych jest wiele i każda czarownica, mag, osoba związana z ezoterykom, ma swój własny rytuał ochronny. Nie zależnie od tego, czy wykonujecie rytuał ze świecami, czy tylko myślicie o ochronie, rytuał ważny jest tak samo. 

Jako ciekawostkę warto tutaj nadmienić, że nawet katolicy wykonują rytuału ochronne (kolęda), więc jak widzicie wcale, aż tak się od siebie nie różnimy.


Rytuały ochronne w praktyce.


Jak już wspominałam, jest wiele różnych rytuałów ochronnych, ja chcę dzisiaj wam zaprezentować trzy rytuały, które zawsze się u mnie sprawdzają. Musicie jednak pamiętać o tym, że rytuały trzeba powtarzać co jakiś czas, żeby ich moc nie osłabła.


Rytuał ochronny domu.


Do tego rytuału będziecie potrzebować:

 • Wody
 • Soli
 • Oczyszczonego umysłu.


Rytuał ten jest bardzo prosty, ale kluczowym faktem jest tutaj oczyszczenie umysłu. Jeśli macie złe myśli czy uczucia rytuał je pomnoży. Dlatego warto przed rytuałem przez chwilę poddać się medytacji.

Jeśli już jesteśmy oczyszczeni, to zaczynamy rytuał. Zagotowujemy wodę i rozpuszczamy w niej sól (cały czas myślimy o tym dlaczego wykonujemy ten rytuał) kiedy sól się rozpuści, zostawiamy naszą słoną wodę do przestygnięcia (trudno robić coś gorącą wodą), kiedy woda biedzie przestygnięta. Zabieramy naczynie z nią, i kropimy wszystkie drzwi okna oraz inne wejścia do domu.

Woda oraz sól od wieków stosowane ją jako środki oczyszczające. Ich połączenie stanowi jedną z prostych, ale silnych ochron.


Czarownica przeprowadzająca rytuał ochronny


Rytuał ochronny dla siebie.


Do tego rytuału będą wam potrzebne, takie rzeczy jak:

 • Świeca biała
 • Kadzidło lawendowe (polecam również kadzidło z białej szałwii)
 • Kartka papieru oraz długopis


Ten rytuał najlepiej wykonywać w ciszy i samotności. Siadamy więc w zacisznym miejscu i zapalamy białą świecę. Od świecy odpalamy kadzidło i okadzamy nim siebie oraz pomieszczenie. Kiedy wykonamy tę czynność, bierzemy w dłonie kartkę i długopis, następnie piszemy na kartce wszystkie te strefy swojego życia i uczuć, które chcemy oczyścić. Kartkę składamy na cztery części, po czym podpalamy ją świecą, czekamy, aż całkowicie się spali, a pozostały popił, zbieramy i rozsypujemy jak najdalej od domu.


Rytuał ten jest bardzo pomocny, kiedy chcemy oczyścić swoją duszę ze złych emocji, które nagromadziły się w nas. Dzięki temu jesteśmy w stanie ochronić swoje myśli od nadmiaru negatywnych emocji.


Rytuał ochronny (przed złymi bytami i energiami)


Ten rytuał będzie od was wymagał większego zaangażowania i kilku przedmiotów. Jest on oczywiście dość prosty, ale mimo wszystko stawiałabym na niego w przypadku, kiedy znamy się już trochę lepiej z magią.


A potrzebnymi rzeczami do tego rytuału są:Kiedy posiadamy wszystkie rzeczy, siadamy w cichym i ustronnym miejscu. Na początek oczyszczamy swój umysł z wszelkich złych emocji, następnie odpalamy czarną świecę, a od niej kadzidło. Kadzimy nim siebie, pomieszczenie, rzecz lub wszytko to, co chcemy ochronić. Kiedy już tego dokonamy, zostawiamy kadzidło, by spokojnie się wypaliło, my natomiast bierzemy do rąk naszą wodę księżycową i smarujemy nią rzeczy (w przypadku ochrony osoby, można się napić wody). Następnie bierzemy do rąk kamień i zaczynamy medytować.

Tutaj podczas medytacji, ważne jest, żebyśmy od początku wyobrażali sobie ochronę, która ma się roztaczać nad obiektem naszego rytuału. Odpowiednio medytując, zapewniamy sobie od razu dobre efekty.

Kiedy poczujemy, że już jesteśmy wykończeni medytacją (chodzi mi o wykończenie energetyczne), odkładamy kamień i sięgamy po Cascarilla - jest to proszek wypędzający, silnie działający ochronnie. Posypujemy nim rzecz będącą obiektem rytuału, następnie, przez dosłownie moment, medytujemy, dziękując energią za przybycie i wsparcie rytuału, po czym gasimy świecę, kadzidło zostawiamy do całkowitego wypalenia, a kamień radzę pozostawić na parapecie blisko okna, by stanowił on dodatkową ochronę.

Rzeczy przydatne przy rytuale ochronnym


Wszystkie przedstawione dzisiaj rytuały są mojego autorstwa i stosuję je u siebie w domu, nie mogę wam zagwarantować, że coś od razu się u was zmieni, po zastosowaniu tych rytuałów. Mogę wam jednak obiecać, że regularne stosowanie rytuałów, a przede wszystkim wiara w ich działanie, przyniosą efekty, może nie będą one widoczne od razu, ale po pewnym czasie, sami zauważycie zmiany.Mam nadzieję, że post wam się spodobał. 

Jak sami zdarzyliście zauważyć, kolejny raz partnerem postu był sklep ezoteryczny Magiczny Kram, jest to sklep ezoteryczny idealny dla osób zainteresowanych magicznymi tematami, oraz dla takich, które lubią ładne zapachy, kryształy, amulety, ale daleko im do bycia magiem.

Serdecznie polecam ten sklep, zwłaszcza że już od września pojawią się nowe i ciekawe rzeczy, dlatego warto zaglądać i być czujnym.

Jak zwykle zachęcam was do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Do zobaczenia w kolejnym poście.


27 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wpis,chciałabym wierzyć w to na tyle,żeby spróbować i by zadziałało....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo zależy od naszej wiary, umiejętnego przestawienia się na pozytywne myślenie. :)

   Usuń
 3. W dzisiejszych czasach wiele osób ponownie zwraca się w stronę tego typu wierzen i dobrze. Każdy może chronić się w ten sposób, nikomu to nie szkodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej popieram takie inicjatywy, nie wiem czemu, ale wydaje się, że bliżej jesteśmy wówczas tego, co w życiu najważniejsze, jakby bliżej też planety.

   Usuń
 4. Mamy głęboką potrzebę oczyszczania nas samych i naszego otoczenia, wiele osób zwraca się wówczas w stronę rytualnych tradycji. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O takich rytuałach ochronych do tej pory nie słyszałam, bardziej o oczyszczających. Ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś nie wierzyłam w działanie takich rytuałów, ale dziś wiem, że to coś w stylu siły podświadomości. Jak człowiek wierzy w działanie, to naprawdę potrafią dziać się cuda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sugestia gra ogromną rolę w naszym życiu, kiedy nastawimy się na dobrze rzeczy, zazwyczaj się nam przytrafiają. A wróżby, rytuały, to koncentracja myśli, nastawienie na coś. :)

   Usuń
 7. Muszę się widzę bardziej zagłębić w twmat magi ochronnej, bardzo by mi się teraz przydała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy temat ale chyba nie spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja z kolei moje bezpieczeństwo, dom, wszystko, co dla mnie cenne powierzam Bogu - płytkie? Otóż warto pamiętać, że On wie najlepiej, co jest dla człowieka dobre i anioły stworzył - między innymi - po to, by służyły (na Jego rozkaz) człowiekowi. Warto zapoznać się z Biblią - i korzystać z niej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I słusznie, wiara w Boga na pewno pomaga...
   krystynabozenna

   Usuń
  2. Powiem ci że wychowałam się w katolickiej rodzinie i od początku czułam, że to nie moje Bajka. Nie mówię, że w nic nie wierzę, jestem pogańska, a dokładniej rodzimowiercą słowiańskim, co oznacza że wierzę w wielu bogów, tak jak nasi przodkowie kiedyś. Nie ujmuję katolikom niczego, ale po prostu nie czuję tego. Szanuję każdego i myślę, że tak powinien robić każdy.

   Usuń
 10. I nie wiem dlaczego, poprzedni mój komentarz nie pojawił się, hmmm...
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie jest poczytać o takich rytuałach, jednak nie zamierzam ich wykonywać i wdrażać w życie, to nie dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię takie elementy uwzględnione w fabułach książek, naprawdę mnie wówczas do nich ciągnie, ciekawie podkręca wyobraźnię i tworzy szczególny klimat. :)

   Usuń
 12. Dobrze wiedzieć, w jaki sposób tego wszystkiego dokonać. O rytuale soli słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawy post ale to nie moja bajka. Jakoś nigdy tym się nie interesowalam..

  OdpowiedzUsuń
 14. brzmi ciekawie, o ochronnej mocy soli już słyszałam, nawet w różnych katolickich miejscach jest sprzedawana taka już święcona. ja mam z sanktuarium z Obór

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe rytuały lecz nigdy się tym nie interesowałam. Magia mimo wszystko jest dla mnie obca.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja nie jestem za takimi praktykami, nie jestem też jakoś bardzo wierzącą osobą. Jednak praktyki ochronne, magia to jakoś kompletnie nie moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja tam wolę nie bawić się w takie rytuały, nie wiem czy to dla osoby wierzącej jest odpowiednie. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawie piszesz o rytuałach ochrony. Jestem ciekawa na ile niektóre wierzenia i magia, która styka się z chrześcijaństwem, jest skuteczna. Słyszałam np. że niektórzy w czasie burzy wystawiają święconą wodę prze dom by piorun w budynek nie uderzał.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja w podgrzewaczu na świece podgrzewam wodę aż się nie zagotuje, następnie dodaje do niej łyżkę soli i mieszam aż się nie rozpuści. Mieszankę przelewam do kieliszka, a wokół niego stawiam trzy świece ułożone w trójkąt. Wszystko na podłodze. Następnie siadam przed kieliszkiem i medytuje. Gdy skończę taką słoną wodą z kieliszka rysuje krzyżyki nad wszystkimi drzwiami i oknami w domu.

  OdpowiedzUsuń