czerwca 21, 2020

Wampiry energetyczne - Skuteczna obrona przed niechcianym wpływem.

Cześć


Dzisiaj omówię, tematykę, którą ostatnio wam obiecałam.

Wampiry energetyczne.To najczęściej osoby z naszego otoczenia, które „zjadają” naszą dobrą energię, samopoczucie, przytłaczają oraz powodują całkowite zmęczenie organizmu. Wampiry energetyczne, często są nie pozorne, nigdy byśmy ich nie wzięli za kogoś takiego. Pobierają one naszą energię, by mogły one funkcjonować. Często wampiry energetyczne, manipulując otoczeniem, osobami, w taki sposób, by osiągnąć z góry zamierzony cel.
Jeśli spędzamy z taką osobą, krótki czas to możemy się mniej przejmować oddziaływaniem tej osoby na nas, jeśli zaś musimy z taką osobą spędzać większość czasu (w pracy, w szkole, w domu), to warto wiedzieć jak ją rozpoznać i jak się przed nią bronić.


Rozpoznanie wampira energetycznego.Niektóre osoby rozpoznają wampira od razu, innym zaś będzie potrzebny na to czas. Niestety czas w tym przypadku nie działa na naszą korzyść, gdyż wampir będzie na nas cały czas żerował. Dlatego warto wiedzieć jak rozpoznać wampira za pierwszym razem.


Oto kilka zachowań wampirów energetycznych, po których łatwiej je rozpoznasz:


 • Wampir powoduje w nas zmęczenie psychiczne i fizyczne oraz uczucie braku chęci do życia.
 • Jest to osobnik, który cały czas musi być w centrum uwagi.
 • Wzbudza w nas współczucie, jednocześnie wykorzystując je do swoich celów.
 • Potrzebuje ciągle być wychwalany, by potwierdzić swoją genialność.
 • Nie liczy się ze zdaniem innych.
 • Często używa szantażu emocjonalnego.
 • Nie chce rozwiązywać swoich problemów, nawet w przypadku, kiedy ktoś wyciąga do niego pomocną dłoń.
 • Często żeruje na osobach empatycznych, które nie potrafią przejść obok ludzi obojętnie.


To tylko kilka podstawowych cech, po których można rozpoznać wampiry energetyczne.

 Co ciekawe wampiry energetyczne dzielą się na:


 • Wampiry świadome

Są to wampiry, które są w pełni świadome, tego kim są i jak działają na ludzi. Dla tych wampirów nie liczy się noc poza swoim ja i osiągnięciem konkretnego celu.


 • Wampiry nieświadome

Jest to rodzaj wampira, który nie jest świadomy swoje mocy i tego, jak oddziałuje na ludzi. Często widzi siebie jako dno i chce podnieść sobie samoocenę, patrząc jak, inni cierpią.

Ochrona przed wampirami energetycznymi, nawet jeśli ktoś nie jest świadomy, że jest owym wampirem, jak widzicie jest więc mega ważna. I nie powinno się lekceważyć już pierwszych symptomów spotkania z wampirem energetycznym.


Obrona i walka z wampirem energetycznym.


Najprościej byłoby nie mieć kontaktu z wampirem energetycznym, jednak nie jest to niestety możliwe w przypadku, kiedy z takim wampirem musimy żyć. Warto więc nauczyć się, jak zwalczać wampiry energetyczne.


Jak uniknąć zgubnego wpływu wampirów energetycznych? 1. Przede wszystkim nauczyć się rozpoznawać wampiry energetyczne, jeśli nie będziemy mieli świadomości, kto jest tym wampirem, trudniej będzie nam walczyć z tą osobą.
 2. Pomocne może okazać się również znalezienie osoby, która tak jak ty widzi, kto jest owym wampirem. Możecie na wzajem sobie pomagać.
 3. Naucz się mówić „nie”, brak asertywności często pomaga wampirowi wejść nam na głowę.
 4. Postaraj się zaprzyjaźnić z wampirem, jednak tak by nie miał on na ciebie wpływu - znacie powiedzenie „najlepszą obroną jest atak” tutaj może ono przydać się nam idealnie. Świadoma przyjaźń z wampirem energetycznym może sprawić, że w łatwiejszy i szybszy sposób przestanie on mieć na nas wpływ.
 5. Bądź świadomy tego, kim jesteś i co chcesz osiągnąć - dla wampira wasza niepewność to idealna pokrzywka. Można w niej zasiać ziarno nienawiści i ewidentnego rozkładu.
 6. Odprawiaj rytuały - rytuały zawsze pomogą nam znaleźć odpowiednią ścieżkę. Jeśli jesteśmy świadomi spotkań z wampirami energetycznymi, zawsze możemy odprawić rytuały ochronne.
Wampiry energetyczne, często są dla nas nie do przejścia. Ich wpływ jest wielki i nie jest dla nas dobry, dlatego warto wiedzieć kim one są i jak się przed nimi bronić. Wampirami energetycznymi, może być każdy z nas, cechy, które wam dzisiaj przedstawiłam, pomogą wam również odpowiedzieć na pytanie, czy w jesteście wampirami energetycznymi?

Jeśli odkryliście, że jesteście nimi, nie panikujcie, zacznijcie patrzeć na siebie inaczej niż dotychczas. Zmieńcie coś w swoim życiu, porozmawiajcie szczerze z ludźmi (jeśli trzeba to i z lekarzem), pamiętajcie jednak by nauczyć się dostrzegać, kiedy czerpiecie z innych, zamiast dawać i czerpać.
Mam nadzieję, że post wam się spodobał.

Dzisiejszy post został zainspirowany książką:
WAMPIRY ENERGETYCZNE. dr Christiane Northrup - STUDIO ASTROPSYCHOLOGII

Jak zwykle zachęcam do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Do zobaczenia w kolejnym poście.

32 komentarze:

 1. Znam wiele takich osób i w miarę możliwości staram się ograniczać z nimi kontakt, żeby było mi lepiej na duszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie udało się je wyeliminować z życia, choć jeszcze jedna osoba pozostała, ale to już bardzo bliska rodzina, zatem kontakt jest, ale z ograniczeniem.

   Usuń
 2. Mam wrażenie, że znam całe mnóstwo takich osób.

  OdpowiedzUsuń
 3. oo ciekawy blog, dzięki za zaproszenie. będę obserwować

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety znam wiele osób, które są takimi wampirami, staram się ograniczać kontakt z nimi do minimum.

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam temat od dawna, w swoim życiu spotkałam kilka takich osób. Super wszystko opisano w tym artykule!

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja myślałam, że pojęcie wampira energetycznego to takie tylko powiedzonko.. a tu patrz, jednak istnieje coś takiego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. znam dużo takich wampirów energetycznych...

  OdpowiedzUsuń
 8. Pracuje w obsłudze klienta- osobistej, jak to czytam to tak co 5 mój klient to taki wampir wyciągający ze mnie całą siłe :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Straszne...ale niestety miałam styczność z takimi osobami. Jako człowiek młodszy - łatwo się zagubić w takiej znajomości..Teraz jako osoba starsza - po prostu odpuszczam i żyje mi się lżej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Znałazm takie osoby i na szczęście wyeliminowałam je jak mogłam ze swojego otoczenia, z jedną taką osobą pracuję niestety w jednym teamie ale starm się nie dawać i na szczęście nie mam jakoś super z nią zmian! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba w moim otoczeniu nie ma takich wampirów, jednak znając teraz ich charakteryzację będę moga ich zauważyć jeśli są i odbierają mi energię

  OdpowiedzUsuń
 12. Miałam kilka takich wampirów w swoim otoczeniu, które podkradały mi energię, na szczęście udało mi się zerwać z nimi kontakt.

  OdpowiedzUsuń
 13. O, wampiry, niebezpieczne stworzenia, trzeba na nie uważać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest ich sporo w naszym otoczeniu, tylko większość ludzi nie ma świadomości i wiedzy, że tak jest.

   Usuń
 14. Kiedyś słyszałam określenie "wampir energetyczny", ale nigdy nie wiedziałam co końca,kim jest taka osoba. Dzięki za wyjaśnienie.

  OdpowiedzUsuń
 15. oj takich osób aktualnie jest mnóstwo na świecie :D

  świetnie podeszłaś do tematu!

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety tacy ludzie są co raz częściej spotykani, ja raz na zawsze pozbyłam się takich ludzi lecz niestety skutki dotykają mnie do dzisiaj. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 17. Słyszałam już o czymś takim i przyznam, że nawet chyba znam takich wampirów energetycznych. Człowiek póki się nie zagłębi w temat, to nawet nie ma pojęcia o takich rzeczach.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wielokrotnie miałam z nimi do czynienia,pomaga mi czasem agrafka, lub czerwona nitka na lewej dłoni

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 21. Niestety co rusz spotykam takie osoby. Kiedy pozbędę się jednej, pojawią się następna...

  OdpowiedzUsuń
 22. kiedyś bardzo dużo czytałam o wampirach, spotkałam nawet ludzi, którzy byli świadomi tego kim są, na szczęście nie musiałam się przed nimi bronić

  OdpowiedzUsuń
 23. Sądzę, że masz rację, wampirów energetycznych między nami jest bardzo dużo. Sama miałam taka sytuacje będąc za granicą, była to osoba która, potrafią ze mnie wyssac całą energię. Naszczescie moglam zmienić departament w pracy. A więc tak uczyniłam, dzięki temu wróciłam do równowagi.

  OdpowiedzUsuń
 24. Może kiedyś spotkałam kogoś takiego, ale nie widziałam, że to ma jakaś nazwę.

  OdpowiedzUsuń
 25. Oj w dzisiejszych czasach wampirów jest strasznie dużo wokół nas. Takich którzy często wypijają naszą energię i dobre samopoczucie, tacy krwiopijcy. Wydaje mi się że nie jestem takim wampirem

  OdpowiedzUsuń
 26. Miałam przyjemność poznać taka osobę . Miała bardzo zły wpływ na mnie . Ale gdy się od tej osoby uwolniłam , było lżej i mogłam wrócić do normalności.

  OdpowiedzUsuń
 27. Niestety znam takich ludzi, ich towarzystwo jest niesamowicie męczące.Jedyna opcja to zerwać kontakt albo ograniczyć go do minimum.

  OdpowiedzUsuń
 28. Uważam, że takie wampiry energetyczne, posiadające prawdziwą moc stwórczą, są w rzeczywistości rzadkim widokiem.

  Jest duża grupa przedstawicieli tego gatunku, którzy realnie biorą energie w określonym procencie przypadków.

  Trzeba wspomnieć o bardzo rozległej grupie fałszywych alarmów. Przebywając z zupełnie zwyczajną osobą, można mieć przypływy i spadki energii. Dużo zależy od rozmowy albo całej grupy znajomych.

  OdpowiedzUsuń
 29. Oj, dzisiejszym świecie rzeczywiście jest dużo takich wampirów. Sama zresztą myślę, że spotkałam się w swoim życiu z kilkoma osobami przejawiających podobne zachowanie. Moze nie byly to stricte te wampiry, ale coś na wzór nich.

  OdpowiedzUsuń