maja 01, 2020

Żywioł Ognia - Wstęp

Cześć


Wskakujemy powoli z kolejną magią, a mianowicie z Magią Ognia.


Żywioł Ognia



Ogień od dawna był czczony przez naszych przodków, ogień jednocześnie budził w nich strach, jak i podziw. Żywioł ten jest symbolem miłości i namiętności, ale jednocześnie jest również zabójczy. Trzeba pamiętać, że żywioł ten za równo może nam pomagać ja i nas zniszczyć.

Żywioł ognia niesie ze sobą wiele ładunków emocjonalnych, ludzie, którzy są z nim ściśle związani (takie znaki zodiaku jak: Baran, Lew, Strzelec) zazwyczaj działają poprzez ten żywioł. Są to osoby, które nie znają granic, jeśli się czemuś poświęcają, to robią to w całości, są to również osoby ze zdolnościami przywódczymi, lubiące dzielić się z ludźmi swoimi przemyśleniami, ale nie lubiące krytyki (jednak potrafią stanąć i zastanowić się nad zmianą, jeśli taka krytyka będzie), kochają zmiany i są w szeroko pojętym ruchu.

Feniks żywiołu ognia



Żywioł ten można opanować i obudzić go w sobie, jednak wymaga to pracy i uczenia się pewnych zdolności przywódczych.

Przy opracowywaniu żywiołu ognia, trzeba jednak pamiętać o tym, że żywioł ten daje początek czemuś nowemu. Dlatego często niszczy stare, by dać miejsce na nowe.

Wspominam o tym nie bez powodu. Osoby, które chcą go opracowywać, muszą być gotowe na zmiany w swoim życiu. A jak dobrze wiemy, nie każdy chce lub lubi zmiany.


Podział żywiołu ognia.



Ogień jest dość szczególnym żywiołem, dlatego też jego właściwości są różne w zależności od tego, czego w danej chwili potrzebujemy. Opracowywanie go ma wiele form i daje dużo różnych nowych doświadczeń.

W ramach Magi żywiołu ognia wyróżniamy takie magie jak:


 • Magia Świec
 • Magia Ognisk
 • Magia Słońca
 • Magia Seksualna
 • Magia Zniszczenia


Jak to mam w zwyczaju, każda magię omówię wam osobno, gdyż jest to dość obszerny temat. A warto poświęcić czas, by się z nim zapoznać.


Ochronny medalion z znakiem żywiołu ognia




Rytuały związane z ogniem.



Skoro kolejną magią to i kolejne rytuały. Z ogniem jest o tyle prosto i ciekawie, że każdy rytuały po części ma w sobie magię tego żywiołu. Jednak jeśli chce się opracować sam żywioł ognia, to ogień będzie nam tu niezbędny 😀


Podstawowymi rytuałami ognia są:



Rytuał świec.



Najprostszy rytuał i najczęściej zarazem używany. Rytuał ten opiera się na założeniu, że świece są nośnikiem ognia i pomagają przekazać mu nasze intencję.

Kiedy chcemy zacząć opracowywać żywioł ognia, najlepiej jest się wyciszyć i właśnie zapalić świece. Wraz z jej znikaniem, szukajmy w sobie kolejnych cech tego żywiołu i budźmy je w sobie.

Podczas tego rytuału świeca zawsze powinna wypalić się do samego końca.


Rytuał ognisk



Drugi z najprostszych rytuałów, chociaż przy stosowaniu tego rytuału trzeba pamiętać o zasadach BHP 😁 W końcu nie chcemy zobaczyć mocy zniszczenia w pełnej krasie 😄


Płomienie ogniska


Rytuał ogniska można rozumieć dwojako:


 • Jako rytuał wzmocnienia - kiedy rozpalasz ognisko z prośbą o wzmocnienie jakiegoś postanowienia albo rozpoczęcie nowych etapów.

 • Jako rytuał przepowiadania przyszłości - kiedy rozpalasz ognisko po to, by dowiedzieć się czegoś o przyszłości. Można odczytywać przyszłość z ognia bezpośrednio lub wrzucić prośbę o zobaczenie przyszłości na kartce. Dzięki temu wasza prośba stanie się materią, z której łatwiej jest przepowiadać przyszłość.

Rytuały te powinny być wykonywane, zawsze z rozwagą i odpowiedzialnością. Z ogniem nie ma żartów, dlatego zawsze trzeba mieć w głowie hamulce.



Mam nadzieję, że post wam się podoba.

Jak zwykle zachęcam do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Do zobaczenia 😄

23 komentarze:

 1. O tych rytualach nie słyszałam wcześniej

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogień, to bardzo potężny żywioł - bez niego ludziom ciężko by było funkcjonować, ale z nim też nie jest za kolorowo - kiedy jest jego nadmiar. Tyle pięknych miejsc spłonęło w ostatnim czasie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wpis. Bardzo lubię taką tematykę, takie artykuły i taki styl pisania ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o takich rytuałach, ale bardzo ciekawie opisujesz temat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie słyszałam ale fajnie się o nich czytało

   Usuń
 5. Bardzo fajnie jest dowiedzieć się czegoś nowego o ogniu i tych rytuałach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znałam tego rytuału ognisk, a o żywiołach lubię czytać i zagłębiać się w nie.
  Znam strzelce i faktycznie charakteryzuje je żywioł ognia, nieraz są wybuchowe, pełne energii, nie usiedzą w miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tam się ognia boję, widać czasem na filmach jak w chwilę wszystko pochłania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogień to mój żywioł i dowiedziałam się o tym już jako wczesna nastolatka. :) Dlatego tak uwielbiam świece i zabawy zapałkami :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak w sumie ten żywioł trochę opisuje mnie, mimo, że nie mam tego znaku zodiaku co je charakteryzuje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawy wpis. Nigdy wcześniej nie zagłębiałam się w taką tematykę, dlatego fajnie dowiedzieć się coś więcej. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oho, Rytuał Świec czasem praktykuję. To znaczy zapalam świeczki i relaksuję się. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O tych rytuałach nie słyszałam wcześniej

  OdpowiedzUsuń
 13. Palenie świec w celach "magicznych" stało się ostatnio modne, a przecież nie igra się z ogniem, a tym bardziej z wiedzą tajemną.

  OdpowiedzUsuń
 14. Magia ognia jakoś nigdy nie zastanawiałam się nad tym zagadniem. Jakos takie rzeczy nie są w moim życiu na porządku dziennym. Bardzo fajny post dla osób ktore interesują się tym

  OdpowiedzUsuń
 15. Ogień jest niesamowicie potężnym żywiołem. Niestety kiedy wymknie się z rąk może być nieopanowalny.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ogień to ten z żywiołów którego chyba boję się najbardziej. Jest nieprzewidywalny. Dla mnie trochę straszny.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo ciekawy wpis, lubię czytać o takich rzeczach.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ogień podobnie jak inne jest silnym żywiołem.Szkoda tylko, że czasami wyrządza tak wiele złego.

  OdpowiedzUsuń
 19. Przyznam, że ogień to żywioł, którego szalenie się boję, przeraża mnie jego moc, nie chciałabym stanąć mu na drodze.

  OdpowiedzUsuń
 20. O żywiole ognia czytałam już gdzieś, kiedyś. Ale u Ciebie te informacje są zawsze przystępnie przedstawione, że aż chce się czytać.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ogień od zawsze nas fascynował. Już w czasach dzieciństwa robił ogromne wrażenie podczas sobótek, czy w czasie obozów harcerskich. Jest to magiczny żywioł i ma w sobie wielką moc

  OdpowiedzUsuń
 22. byłam bardzo zdziwiona, że ognień może byc symbolem nowego życia, bardziej połączyłabym to z wodą, ale potem przeczytałam o feniksie i wszystko stało się jasne :-)

  OdpowiedzUsuń