kwietnia 28, 2020

Magia Studzien i źródeł

Cześć


Dzisiaj znowu przychodzę do was z trochę inną formą. Mam nadzieję, że wam się spodoba.


Magia StudzienZazwyczaj rozmawiając czy myśląc o studni, mamy w głowie obraz kawałka wystającego betonu okrągłego z wiadrem i korbką do nabierania wody. Studnia jednak nie jest takim zwyczajnym miejscem, posiada w sobie niesamowite pokłady magii.

Kiedy piszę o pokładach magii studni, po części również mam na myśli zabawę, w którą większość z nas bawiła się za dzieciństwa, a mianowicie wrzucanie monety do studni i wypowiadanie życzenia (jestem pewna, że każdy z nas chociaż raz to zrobił :)).


Głównie jednak mam na myśli Studnię Szczęścia (życzeń).Studnia taka to nasz osobisty kubeł dobrej energii. Kiedyś za studnie szczęścia ludzie brali źródła oraz jeziora, dzisiaj jednak może to być stawek przy domu, zwykła studnia, czy nawet miska (jeśli nie posiadamy w pobliżu innego zbiornika).

Zasada działania jednak zawsze jest taka sama: Wrzucamy monetę, wypowiadamy życzenie, moneta wzbudza energię wody, która wspomaga spełnienie naszego życzenia. Najlepiej, kiedy moneta, którą się wrzuca jest naładowana naszą energią. 


Studnia życzeńMonetę zawsze można zastąpić inną cenną rzeczą, którą naładujecie swoją energią.


Własna studnia życzeńWspominałam wyżej, że za studnię taką w przypadku jej braku może robić z miski, ważne jednak żeby z była to miska ceramiczna oraz żeby woda była źródlana (może być to woda ze sklepu, ale musi być to woda źródlana, niegazowana). Ustawiamy taką miskę w jednym stałym miejscu, wlewamy do niej wodę (nie musi być pełna), kładziemy na niej ręce i wymawiamy następujące słowa:


„Miska  ta zmienia się w studnie.
Niezliczone i niezgłębione pokłady magii”


Następnie weźcie monetę i wizualizując sobie szczęście, które istnieje w misce, wrzucie monetę do miski z następującymi słowami:


„Studnia ta jest źródłem mocy wielkiej.
Wodo dopilnuj by, służyła mi ona dobrze.
Dobra energio oczyść ją i spraw by nikt niepożądany nie mógł sięgnąć jej mocy.
Spełniaj me życzenia zawsze i wszędzie.”


Miska może ci już teraz służyć, za studnię życzeń. Pamiętaj, żeby oczyszczać ją z monet co jakiś czas. Możesz użyć tych samych monet do ponownego wrzucenia ich do studni, a możesz je wykorzystać w inny sposób. Ważne żeby przed możliwym wydaniem monet oczyścić je, gdyż są wypełnione twoją energią, a nie oczyszczenie ich daje łatwy kanał dostępu do ciebie.

Tworząc z miski taką studnię, pamiętajmy, że jest ona naszą osobistą studnią i nikt bez naszej zgody nie powinien nic do niej wrzucać.

Magia Studni Szczęścia, a rytuałyRytuał na pomnożenie pieniędzyRytuał ten jest dość prosty i najlepiej sprawdzi się, do pomnażania mniejszych kwot (to tak na dobry początek :))

Weź monetę w dłoń i zacznij wizualizować sobie, pewną kwotę. Następnie wyobraź sobie że kwota ta pomnaża się o dwa razy. Postaraj się przelać również na monetę pozytywne uczucia związane z takim pomnożeniem kwoty. 

Następnym krokiem jest wrzucenie monety do studni z tymi słowami:


"Wodo wrzucam do ciebie tą o to monetę.
Zwiększ jej wartość i pomnóż ją. 
Niechaj me życzenie się spełni"


Rytuał na miłość


Do wykonania tego rytuału będzie ci potrzebna moneta i czysta wyciszona głowa i uczucia (najlepiej zrobić to poprzez medytację). Następnie bierze się taką monetę do ręki i skupia się na dobrych uczuciach oraz osobie, którą się kocha, bądź chce żeby nas kochała. 
Dzięki tym zabiegom, ładujemy monetę tym życzeniem oraz pozytywną energią, po naładowaniu monety wrzucamy ją do studni, mówiąc przy tym takie słowa:„Miłości pragnę, miłości szukam.
Wypełnij mnie i pisaną mi osobę nią.
Spraw byśmy spotkali się niedługo,
a miłość nasza była czysta”


Rytuałów związanych ze studnią szczęścia, jest wiele, przedstawiłam wam jednak te, które są mi najbliższe.


Naturalny leśny strumykMagia ŹródełŹródła to początek drogi wody, to właśnie z tego miejsca zaczyna ona swoją wędrówkę. To od tego miejsca wszystko się zaczyna, wiedzieli o tym już starożytni Grecy i Rzymianie. Dla nich źródło było początkiem życia, ale i również młodości.
Wielu bowiem z nich wierzyło, że woda ze źródła odmładza, gdyż cały czas wypływa woda.

Dla magii źródło jest ważne dlatego, że pamięta wszystko. Woda jest jedynym żywiołem, który był od samego początku. Pamięta każde słowo, każdą istotę. Źródło zaś niesie ze sobą tę wiedzę na powierzchnię.


Dzięki źródłom możemy:


 • Zaglądać w przyszłość, przeszłość i teraźniejszość.
 • Napełniają energią i dobrocią.
 • Uzdrawiać ciało i duszę.Trzeba pamiętać o tym, że źródło nie może być skalane (skażone, posiadające złą energię), takie źródła źle wpływają na magię oraz moc. Używanie takiego źródła mogłoby mieć na nas zły wpływ.


Magia Źródeł, a nasze codzienne życie.Jeśli nie mieszkasz, blisko źródła oczywiście dostrzeżenie jej magi, która naturalnie się manifestuje, jest niemożliwe. Warto jednak wiedzieć, że nie musicie mieć źródła, żeby zająć się praktyką magiczną.

Magię tą można poruszać w codziennym życiu, poprzez naukę poszukiwania źródła w sobie. Źródło to może i nie jest tryskającą wodą z ziemi, ale jest naszą własną wodą. Jest różne w zależności od człowieka, a praca przy jego poszukiwaniu nie jest łatwa.


Naturalne źródło wodyŻeby znaleźć źródło w sobie, potrzeba pracy nad sobą, oraz żywiołem wody. Źródła nie znajdziemy od razu, nie dostrzeżemy go, jeśli nie zrozumiemy w pełni żywiołu wody. Dlatego tak ważna jest praca nad tym.
Gdy jednak znajdziemy źródło, dostrzeżemy również wiele innych rzeczy, które kiedyś były dla nas ukryte.

Znalezienie źródła w sobie jest indywidualną sprawą każdego z nas, więc nie mogę wam dać jednoznacznej recepty na to, jak go szukać. Mogę jedynie przekazać wam wiedzę, która pomoże wam w odkrywaniu samych siebie.


Dzisiejsza tematyka została zainspirowana książką Scotta Cunninghama - „Moc Żywiołów. Magia naturalna dla zaawansowanych”
Serdecznie polecam tę książkę, jeśli chcecie bardziej zagłębić się w tą tematykę.
Mam nadzieję, że post wam się spodobał.

Jak zwykle zachęcam do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Do zobaczenia :)

20 komentarzy:

 1. Dzięki Tobie zaczynają mnie znowu interesować takie żywioły i ich moc

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się opcja z muszelkami i kamieniami ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. jest jakiś rytuał na zdrowie? kiedyś na wsiach studnie były bardzo popularne, każdy je miał

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam, że można zrobić własną studnię życzeń. Kurczę, ciekawi mnie ta książka, chętnie bym poczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, tego się nie spodziewałam... Troszkę mi się to kojarzy z książką "potęga podświadomości" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy temat z tymi studniami! W moim starym mieście w którym mieszkałam, jest studia trzech czarownic, mają ciekawą legende - Gorzów Wlkp.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam różne historie ze źródłami, ale z przymrużeniem oka na nie patrzę. Zdarzyło mi się wrzucać monetę do studni życzeń

  OdpowiedzUsuń
 8. Studnia życzeń jest bardzo fajna i nawet kilka razy wrzucałam do takiej pieniążek.

  OdpowiedzUsuń
 9. U mojej babci na podwórku jest taka studnia, zawsze się jej bałam

  OdpowiedzUsuń
 10. Ze studnią mam głównie negatywne skojarzenia, choć wcale nie zasłużyła na taki wizerunek, ale to kwestia bajek, które w dzieciństwie czytała mi babcia, oj wiele złego działo się w tych studniach. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja raczej chyba do fontanny wrzucałam pieniążek,
  ale czy to coś dało ? :-)
  Nie pamiętam :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Muszę Ci powiedzieć, że nie wiedziałam, że tyle przedmiotów i rzeczy ma magiczne właściwości. To bardzo ciekawe i daje do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak byłam mała to bałam się studni bo ktoś mi kiedyś powiedział, że wewnątrz dzieje się coś złego.
  Ogólnie to lubię pić z niej wodę - jest mega zimna i inna w smaku.

  OdpowiedzUsuń
 14. Każda studnia i każde źródło ma swoją historię ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. W wakacje mam zamiar naprawić własną starą studnię, więc będę miała możliwość wypróbować tej magii.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo ciekawa jest magia studni.. Cos kiedyś słyszałam ale ty mi to rozjaśniłaś bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Kolejna porcja bardzo ciekawych informacji. Myślę, że ludzie nadal wierzą w szczęśliwe studnie, czy fontanny. Ja często wrzucam grosik, aby jeszcze kiedyś odwiedzić dane miejsce, w którym spędziłam wiele wspaniałych chwil.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawe te rytuały. Słyszałam o niektórych z nich już wcześniej, ale dzięki Tobie dowiedziałam się na ich temat więcej. Może w wolnej chwili sięgną po tą książkę o mocach żywiołów.

  OdpowiedzUsuń
 19. szczerze Ci powiem że masz bardzo ciekawe zainteresowanie,. tak na prawdę do końca sobie nie zdawałam że w każdej rzeczy można znaleźć coś magicznego

  OdpowiedzUsuń
 20. właśnie zawsze się zastanawiałam jak to działa, jakie siły budzi się podczas wypowiadania życzenia, nie wiedziałam, że studnia też może być magiczna

  OdpowiedzUsuń