marca 23, 2020

Magia Luster cz1

Cześć

Dzisiaj pragnę, wam przedstawić pierwszy pod rozdział w Magi Wody, a mianowicie Magię Luster. Z racji tego, że jest to obszerny temat, podzielę go na dwa rozdziały.

Magia Luster


Lustra, od wieków były uważane za przedmioty magiczne, nasi przodkowie używali ich do wielu rytuałów i praktyk magicznych. Nasi przodkowie często używali ich do rytuałów powiększania i pomnażania, gdyż lustro idealnie skupia światło i odbija je.

Warto pamiętać, że pierwszymi lustrami były, rzeki, jeziora i inne zbiorniki wodne.

Dlaczego tak? Niewzburzona woda, idealnie odbijała każdy obraz, właśnie dlatego magia luster jest zaliczana do Magi Wody.


Magiczne zwierciadło


Magiczne właściwości luster.


Jak już wspominałam lustrom często, przypisuje się właściwości pomnażające i powiększające, ale nie tylko te właściwości posiada lustro. Nasi przodkowie wierzyli, że w lustrze nie tylko widać nasze odbicie, ale również i duszę. Za pomocą lustra można przywoływać również różne byty, dlatego najlepiej na samym początku go oczyścić (o oczyszczaniu lustra będę pisała w dalszej części postu, ale warto o tym wspomnieć już teraz) Lustra są również portalami do innych wymiarów, dlatego nie powinno się stosować tych samych luster, których używamy na co dzień, do magicznych praktyk.

Lustro sprawdzi się również podczas wróżenia (dla siebie, jak i dla kogoś), ale również nie tylko, za jego pomocą możecie zaglądać w przyszłość, przeszłość, a także teraźniejszość (pamiętajcie jednak, że praktykując zaglądanie w czasy, musicie zachować szczególną ostrożność) Lustra są również idealne do ochrony.

Dobieranie lustra i oczyszczanie go


Jak pewnie domyślacie się, nie każde lustro będzie nadawało się do magicznych praktyk. Najbardziej polecane lustro to lustro okrągłe lub owalne średniej wielkości. Jeśli wybierzesz lustro ze swojej domowej „galerii”, pamiętaj że już go nie użyjesz do czesania czy makijażu. Kiedy poświęcisz lustro do celów magicznych, powinno być wykorzystywane tylko do celów magicznych. Dlatego warto przemyśleć dwa razy wybór lustra, niż potem żałować.

Przed przystąpieniem do praktyk magicznych, musisz oczyścić lustro, dzięki temu, możesz być pewien, że nie przyciągniesz złych bytów i energii, podczas pracy z lustrem.


Oczyszczanie lustra za pomocą kryształu

Oczyszczanie lustra:

 • Umyj go letnią wodą, by przemyć kurz i inne drobinki.
 • Przemyj lustro chłodnym naparem z Bylicy - posiada silne właściwości oczyszczające.
 • Możesz również okadzić lustro Białą Szałwią.
 • Bardziej zaawansowane osoby, mogą oczyścić lustro wodą księżycową (o wodzie będzie oddzielny post) lub poświęcić lustro podczas pełni i prosić księżyc o ochronę lustra.

Tych kilka sprawdzonych metod, powinno oczyścić dokładnie lustro ze złych energii. Podczas oczyszczania przedmiotów magicznych, ważne jest, żeby myśleć pozytywnie, kiedy będziemy myśleli negatywnie, to możemy, zamiast oczyścić lustro, zamknąć w nim złe energie.

Oddziaływanie lustra na osoby i byty


Jak już wspominałam lustra, mają szerokie zastosowanie w magii, jednak, jak i czy w ogóle oddziałują na ludzi oraz byty?

Mówi się, że osoby ściśle związane z magią, miejscem bądź osobą potrafią lepiej i głębiej posługiwać się lustrami, dzieje się tak głównie dlatego, że osoby te posiadają silnie wykształconą intuicję, zdolności poznawcze oraz zdolności parapsychologiczne. Więź z lustrami nie tylko pomaga, ale i również ułatwia poruszanie się po świecie lustra.


Oddziaływanie lustra na rzeczywistość


Zdarza się, że osoby całkowicie niezwiązane z danym miejscem lub osobą odmówią wejścia do danego miejsca, gdzie są lustra. Bierze się to z silnego emanowania przez lustra energią, która może oddziaływać nawet na osoby niewierzące.

Znane są również przykłady, kiedy nawet osoby doświadczone widzą w lustrze niepokojące, rzeczy, czasem prorocze. Dzieje się tak dlatego, iż działanie luster jest ogromne i niepojęte nawet dla osób zgłębiających ten temat.

Dlatego, zanim zacznie się jakąkolwiek prace z lustrem, powinno się zgłębić książki i zapoznać z tym tematem jak najlepiej, by unikać bliskiego spotkania ze złem.

Osoby zaciekawione magią luster zachęcam do zapoznania się z książkami:

„ Współczesny podręcznik Magii Luster” autorstwa Patrica Telesco

„Narzędzie Magii, historia luster i zwierciadeł” autorstwa Sabine Melchior-Bonnet

Z których dowiecie się więcej o samej Magi Luster oraz dobrych i złych stronach lustra.

Żeby jednak praca z Lustrami przebywała w sposób niezakłócony, polecam wam również książkę:

Oczyszczanie energetyczne” autorstwa Barbara Moore

Książkę te możecie nabyć w sklepie Magiczny Kram w zakładce Księgarnia, link zostawię poniżej


Książka idealnie dotyka oczyszczania energii, które jest niezbędne podczas obcowania z Lustarmii.Mam nadzieję, że trochę przybliżyłam wam temat Magii Luster. Tak jak wspominałam na początku, Magia ta jest obszernym tematem, dlatego już za nie długo na blogu, będziecie mogli zapoznać się z drugim postem odnośnie tej Magii.

Jak zwykle zachęcam do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Do zobaczenia.

12 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis, przyjemnie się go czytało. Dobrze dowiedzieć się czegoś więcej o lustrach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie lustro to lustro, nie przypisuje mu żadnych innych właściwości i nie wierzę w jego moce

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie pomyślałam o lustrze jako magicznym przedmiocie. Zwykle tylko w bajkach miały one jakąś moc np. w Pięknej i Bestii czy Królewnie Śnieżce. A jednak coś więcej kryje się za tymi bajeczkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak piszesz, z tym przede wszystkim kojarzą mi się lustra.

   Usuń
 4. Ciekawe spostrzeżenia, ja się nigdy nie zastanawiałam nad takimi sprawami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie należę do osób, które wierzą w magię, jednak czasem, niektóre sytuacje w życiu wydają się niewytłumaczalne więc mam mieszane uczucia. Nigdy nie patrzyłam na lustro w taki sposób.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny wpis! Dodałam Twój blog do obserwowanych. W ogóle muszę się w niego powczytywać :) szczególnie obecnie interesuje mnie demonologia, muszę zobaczyć, czy coś pisałaś na ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie interesowałam się magią luster. Ale uwielbiam oglądać filmy i czytać książki, gdzie tej magii jest bardzo dużo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasem widząc stare lustro, wyrzucone na śmietnik, zastanawiam się, jak wiele twarzy się w nim przeglądało, jakie tajemnice skrywały, jakiej magii życia były świadkiem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o lustrach i ich "zastosowaniu" bardzo fajny wpis. Fajnie piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lustra są fascynujące. Kiedyś z dziećmi na lekcji tropiliśmy lustro jako motyw wędrowny.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie każde lustro jest pełne tajemnic i nieznanych historii

  OdpowiedzUsuń