marca 31, 2020

Magia Luster cz2

Cześć


Tak jak obiecałam, przychodzę do was z drugą częścią Magi Luster.


Przeprowadzanie rytuałów


Za pomocą luster można, przeprowadzić wiele przydatnych rytuałów. Jednak każdy z nich wymaga innego przygotowania i innej energii. Każda pora dnia i nocy czy dzień tygodnia i miesiąc ma swoje własne osobliwości, można dobierać dzięki temu, jaki chcemy przeprowadzić rytuał i zwiększać jego moc. Ja jednak pozostaję przy dobieraniu rytuału, który będę odprawiać z lustrem według własnej intuicji.

Przedstawię wam jednak kryteria odprawiania rytuałów z lustrem, których kiedyś ściśle się trzymałam.

Według dni tygodnia: • Poniedziałek - magia związana z tym co posiadamy.
 • Wtorek -  magia związana z siłami i nauką pewności siebie.
 • Środa - magia związana ogólnie z powodzeniem. 
 • Czwartek - magia związana z obfitością.
 • Piątek - magia związana z miłością. 
 • Sobota - magia związana z uwalnianiem się (w każdym aspekcie). 
 • Niedziela -  magia związana ze zdrowiem. 
 Można tutaj jeszcze dostosować rytuały według koloru świec (o znaczeniu kolorów świec wspomnę w innym poście).

Warto tutaj wspomnieć, jednak o czarnej świecy, która symbolizuje dobro i ogólny dobrobyt i idealnie nadaje się do magi oczyszczającej. To co warto na temat tej świecy zapamiętać to, to że świece czarne nie są złe i nie należy bać się ich. Strach do świec czarnych bierze się z tego, że zło jest przedstawiane zazwyczaj w czarnych i ciemnych barwach. Nie znaczy to jednak, że świece o tym kolorze są złe.


Modlitwa przy Lustrze


Rytuały, które można odprawiać za pomocą lustra.


Rytuał miłosny


Do tego rytuału będziesz potrzebować.


 • Dwóch świec czerwonych lub różowych
 • Kadzidła różanego lub innego zapachu, który lubisz.
 • Lustra
 • Kawałek wstążki czerwonej
 • Materiału w kolorze czerwonym do okrycia lustra

Rytuał najlepiej rozpocząć w piątek (wedle rozpiski) sama zaczynam go w nów, gdyż to właśnie w tej fazie księżyca zaczyna przybywać.

Jest to szczególnie ważne, dlatego iż księżyc, który przybywa, pomnaża nasze życzenia oraz moc rytuałów.

Postawcie lustro blisko miejsca, w którym spędzacie najwięcej czasu (łóżko, biurko, parapet itd.). Odpalcie kadzidło i wdychajcie przez chwilę jego woń, wizualizując sobie, moc kadzidła.
Kiedy poczujecie, że jesteście gotowi, narysujcie na świecach symbol Wenus i Marsa (to one odpowiadają tobie i twojemu lubemu). Zwiąż obie świeczki ze sobą w pół i odpal je. Po czym wypowiedź takie słowa:„Miłość jest blisko mnie, zbliża się wraz z księżycem.
Wraz z jego energią czuję, moc miłości oraz jej wpływ na moje życie.
Piękna panienko daj mi miłość, o którą proszę i nie przestawaj jej błogosławić”.Kiedy wypowiesz już te słowa, spójrz w niebo, podziękuj energii nowiu, za pomoc. Zgaś kadzidło oraz świece. Połóż świecę na środku lustra, po czym okryj je czerwonym materiałem. Trzymaj tak okryte lustro, blisko swojego łóżka.

Rytuał ten, można powtarzać wiele razy.


Rytuał oczyszczający i uwalniającyTen rytuał ma za zadanie oczyścić, osoby, rzeczy pomieszczenia oraz energię od złych rzeczy i bytów. Rytuał ten nie należy do skomplikowanych, ale powinien być wykonywany, kiedy posiadasz równowagę w sobie. Wykonanie rytuału, kiedy posiadasz negatywne emocje, może poskutkować, brakiem rezultatu, lub pogorszeniem stanu, który już występuje.

Do tego rytuału będziesz potrzebować:


 • Białą świecę.
 • Czarną Świecę.
 • Dwa Lustra (jedno to twoje magiczne lustro, drugie, to lustro pomocnicze).
 • Kadzidło Protection (jest to kadzidło silnie oczyszczające energię oraz pomieszczenia).
 • Wodę księżycową lub amulet, który naładowaliście energią księżycową.

Na początek zapalamy kadzidło i okadzamy nim oba lustra oraz samego siebie. Następnie zabieramy się za odpowiednie ustawienie luster:

Lustro pomocnicze ustaw równolegle do ściany, przed pomocniczym lustrem postaw czarną świecę.
Lustro Magiczne ustaw tak by odbijało się w nim lustro pomocnicze, postaw przed nim białą świecę.

Takie ustawienie luster pomoże ci, kontrolować czy złe moce nie próbują się przedostać do pomieszczenia, oraz czy zostają wypędzone przez lustrzany portal.
Ponownie okadź lustra i świece. Pokrop je wodą księżycową lub miej amulet przy sobie, po czym odpal najpierw czarną potem białą świecę.

Ustaw swoją twarz, na wysokości obu luster i trzymając kadzidło, zacznij powtarzać następującą modlitwę:„Przez moc rytuału siły złe odpycham.
Mocą kadzidła was wypędzam.
Niech moc czarnej świecy sprawi, że odejdziecie”.Patrząc w czarną świecę, potwórzcie tę modlitwę trzy razy, po czym upewnijcie się, że świece nie sprawią szkód i opuście pomieszczenie na godzinę. Po tym czasie wejdźcie do pokoju. Jeśli świece nadal będą się palić, zgaście je i odłóżcie w bezpiecznym miejscu.

Rytuał należy powtarzać przez siedem dni, jeśli czujecie, że to za mało, można go wydłużyć. Nie przesadzajcie z tym jednak.


Zniknięcie złego bytu


Rytuał pomagający otworzyć umysł na podejmowanie decyzjiRytuał ten pomoże ci odkryć nieznane dotąd dla ciebie ja. Pomoże rozwinąć intuicję oraz wskaże jak, powinieneś żyć.

Pamiętaj jednak, że rytuał nie sprawi, że problemy oraz podejmowanie za ciebie decyzji odejdzie. Rytuał ma na celu naprowadzić cię i pomóc, a nie zrobić to za ciebie.

Do tego rytuału będziesz potrzebował: • Czerwona- Czakra podstawy
 • Pomarańczowa- Czakra Sakralna
 • Żółta - Czakra splotu Słonecznego
 • Różowa - Czakra Serca
 • Niebieska - Czakra Gardła
 • Indygo - Czakra Trzeciego Oka
 • Biała - Czakra Korony)

Na temat Czakr i otwierania ich będzie osobny post przygotowany. Natomiast na potrzeby tego rytuału musicie wiedzieć, że Czakry otwieramy od dołu do góry:

Od czakry podstawy (dół) do czakry korony (góry).

Podczas wykonywania tego rytuału najlepiej jak będziesz siedzieć.
Lustro postaw na stole, tak by widzieć jego taflę i odpal kadzidło, wdychaj zapach kadzidła i pozwól mu działać. Następnie weź bransoletkę (lub odpal świecę) zacznij wizualizować sobie jak moc kadzidła, otwiera twoje czakry kolejno, sprawiając tym samym, że energia lustra przechodzi przez ciebie.

Wyobraź sobie teraz osobę, którą bardzo ceniłeś za życia, a niestety już nie żyje. Otwórz oczy, wyobraź sobie, że widzisz jej odbicie w lustrze, słyszysz jej głos, który pyta cię o problemy. Zadaj jej głośno pytanie dotyczące danego problemu lub ciebie.

Pamiętaj pytanie, musi być jasne i klarowne.

Odpowiedzi nie przyjdą same, musisz je wyczuć w sobie, tylko i wyłącznie wtedy będziesz miał pewność co do słuszności decyzji. Jeśli zaś jesteś silnie intuicyjny, poczujesz jak duch tej osoby, podsunie ci odpowiedź.
Kiedy uda ci się uzyskać odpowiedzi na pytania lub poczujesz, że to już czas. Podziękuj energii za pomoc, odłóż bransoletkę (zgaś świecę), odłóż lustro w bezpieczne miejsce.

Pamiętaj zaklęcie, należy rzucać jedynie o zmierzchu lub kiedy dopiero świta, gdy granica między mrokiem i światłością jest zachwiana i jakby niepewna. Wtedy jest najlepszy moment na schwytanie błysku przyszłości. Nie powinno się go wykonywać zbyt często, gdyż przyszłość nie jest pewna.


Brama między światami


Przedstawione tutaj rytuały, to tylko kilka możliwości wykorzystania luster w rytuałach. Każdy jednak powinien sam dobrać rytuał, który będzie najbliższy jego sercu. Niektóre z rytuałów częściowo opierają się na schemacie znanych nam rytuałów inne, są całkiem nowe, gdyż każdy czarodziej, przekształca rytuały pod siebie. Warto jednak pamiętać, że ich cel się nie zmienia.

Mam nadzieję, że post wam się spodobał.


Jak zwykle zachęcam do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Jak pewnie zauważyliście część z przedmiotów, których użyłam podczas przedstawiania wam rytuałów, pochodzi z asortymentu sklepu ezoterycznego


Zachęcam do kupowania artykułów ze sklepu, dla każdego nowego klienta przewidziany jest rabat -5%, a do każdego zamówienia dodawany jest prezent.

Polecam serdecznie ten sklep.

Do zobaczenia :) 

24 komentarze:

 1. No przyznam, że takie rytuały są dość ciekawe. Można się fajnie pobawić, ale ja osobiście chyba bym się nie skusiła :0)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz o tym słyszę ale zaciekawilas sie

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawy wpis, nigdy nie spotkałam się z taką "magią" . od kupię sobie zieloną świecę. zdrowie jest najważniejsze

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba jednak nie nadaję się na czarownicę :-)
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy wpis, szczerze mówiąc nigdy nie zagłębiałam się w taką tematykę. Poszerzyłam swoją wiedzę, ale jednak nie będę takich rytuałów przeprowadzać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie to wszystko opisałaś, ja bardzo lubię świecę ale niegdy nie zastanawiałam się nad magicznymi ich wlaściwościami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam świece w różnych kolorach, nawet mam czarną :) kiedyś takie tematy też mnie interesowały.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zupełnie nie ogarniam takich spraw, ale moja sis interesuje się magia i taką tematyką.

  OdpowiedzUsuń
 9. Teraz nie dziwię się, że intuicyjnie wybieram świece o fioletowym kolorze, to duże tłumaczy z moich pasji w codzienności. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O kurcze, ale trafiłam! Fajny pomysł na artykuł. Chociaż sama bym czegoś takiego nie stworzyła,bo się na tym nie znam. Ale powiem Ci, że masz bardzo interesująca nazwę bloga.
  Trochę creepy.
  Pozdrawiam 😀
  Zapraszam do siebie: www.swiatwedlugidoli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiedziałam że są takie sklepy. Zagladnielam tam fajne rzeczy są chodź nie z mojej bajki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Szkoda, że o wicca nie dowiedziałam się kilka lat temu. To religia na swój sposób piękna i coś może być w tych rytuałach. Jednak kto wie czy to nie po prostu siła woli, wewnętrznej percepcji stoi za ich powodzeniem. Nie wiem, wciąż szukam drogi do zrozumienia ogólnie pojętej wiary. Wiem na pewno, że coś w tym wszystkim jest.

  Myślałam, że pierwsze część tego postu będzie dłuższa... Jestem ciekawa co jeszcze masz do przekazania o magii luster. :D Szczególnie interesuje mnie temat o kontakcie ze światem duchowym.

  Pozdrawiam
  screatlieve.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawsze lubiłam lustra. Może czułam, że to coś magicznego? Ciekawe rzeczy opisujesz, dla mnie zupełna nowość.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pokazałam Twój blog mojej siostrze i powiedziała że bardzo się jej podoba. Ona podobnie jak Ty uwielbia takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawy wpis. Może skuszę się dzisiaj na rytuał miłosny :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wolę czarami się nie zajmować, nie ma bezpiecznych, można wdepnąć w niewiadomoco...

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie praktykuję takich rytuałów, ale uwielbiam o nich czytać w mrocznych książkach. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ciekawe rytuały. Osobiście nie mam cierpliwości, by je samemu przeprowadzać, ale przyjemnie się o nich czyta.

  OdpowiedzUsuń
 19. Muszę przyznać, że każdy kolejny wpis jest coraz bardziej ciekawy. Nie spotkałam się wcześniej z innym blogiem o tak magicznej tematyce jak Twój.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie miałam pojęcia, że lustra mają takie znaczenie. Z każdym kolejnym wpisem jestem coraz bardziej zafascynowana.

  OdpowiedzUsuń
 21. Znam kilka osób, które się tym zajmują.

  OdpowiedzUsuń
 22. Naprawdę w bardzo interesująco opisałaś rytuał miłosny, zaciekawiłaś mnie bardzo.

  OdpowiedzUsuń