stycznia 11, 2020

Magia Drzew

Cześć


Dzisiaj (już w nowym roku) zajmiemy się zagadnieniem Magi Drzew.


Magia Drzew
Drzewa, od wieków były czczone i wychwalane, wielu ludzi wierzyło (z resztą słusznie) w ich magiczne i lecznicze zdolności. Drzewa przez lata uchodziły za jedne z największych i najświętszych bóstw wśród naszych przodków.


Są również swoistym rodzajem równowagi pomiędzy naturą a człowiekiem. Nie tylko ze względów medycznych (z wielu drzew robimy syropy itd.), ale również duchowym.

Nie da się ukryć, że spacer między drzewami, lub w lesie czy siedzenie pod drzewami, sprawia, że jesteśmy spokojniejsi, otwarci na nowe możliwości czy bardziej radośni i pełni życia.

Wszystko dzięki temu, że drzewa mają swoje własne pole energetyczne.


Czym jest pole energetyczne?Jest to energia drzewa, którą możemy odczuwać. Pomaga ona naszemu organizmowi w podejmowaniu dobrych decyzji oraz daję równowagę duchową. Pole energetyczne zdrowych drzew w nieskażonym środowisku ma potencjał ujemny. Działa ono korzystnie na ludzi chorych i zestresowanych. Energia drzew jest silna, może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia.

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie gatunki drzew zalicza się do tych pomagających zdrowiu. Źle działają na niektórych ludzi: topola, berberys, olcha, wiąz i osika.
Natomiast zawsze dobrze wpływających na zalicza się drzewa m.in.: dąb, brzozę, kasztan i lipę. Bywają jednak wyjątki, gdyż każdy z nas jest inny.


Drzewa są nie tylko silne i piękne, ale również przepełnione magią, każde drzewo odpowiada za inne cechy, oraz właściwości lecznicze. Ludzie parający się leczeniem chorób za pomocą drzew doskonale znają właściwości Lipy czy Klonu.


Przedstawię wam teraz kilka innych drzew, które również ma ją niesamowite cechy i niesamowity wpływ na człowieka.
 • Akacja - Jest to drzewo ochronne, lecznicze, uczy radzenia sobie w trudnych sytacjacj,  dodaje energii, wpływa na płodność, wspomaga powrót do pracy, nadaje się również do medytacji. Ciekawostką może być fakt iż Arka Przymierzam została wykonana z drewna tego drzewa.
 • Bez czarny - Wspomaga szybki powrót do zdrowia, oczyszcza organizm (fizycznie i psychicznie), poprawia stan psychiczny, posiada ducha opiekuna, wspomaga magię miłosną, nadaje się również do oczyszczania pomieszczeń.
 • Dąb - Wspomaga mądrość,  dodaje sił witalnych, wspomaga psychikę, uczy radzenia sobie w trudnych sytuacjach , posiada właściwości lecznicze i ochronne.
 • Brzoza - Drzewo to posiada właściwości lecznicze i ochronne. Uspokaja, dodaje dobrych emocji, pobudza intuicję, dodawane do kadzideł, odpędza złe byty.
 • Buk - Drzewo to dodaję otuchy, poprawa humor, uczy zrozumienie oraz szukania rozwiązań, łagodzi napięcia, wprowadza pozytywne wibracje, dodaje również odwagi.
 • Wierzba - Drzewo to wyostrza intuicję, ochrania, dodaje mądrości, leczy depresję, dodaje sił, dodaję witalności, pomaga rozwijać się na duchowej ścieżce oraz sprzyja kończeniu rzeczy.
 • Topola - Posiada właściwości ochronne, pomnaża dobra, wspiera przyjaźń i uczy miłości,  wspomaga rozwój oraz podejmowanie mądrych decyzji, dodaje odwagi, uczy rzetelności.

 • Świerk - To drzewo ochronne i oczyszczające, dodaje odwagi,  zachęca do podjęcia ryzyka, uczy walki o siebie oraz wyjścia ze strefy komfortu, wspiera również odpędzanie demonów i złych mocy.
 • Wiśnia - Wspiera miłość, namiętność, zmysłowość, pomaga odnaleźć drugą połówkę, łagodzi stres, uczy otwartości na nowe doznania. 
 • Kasztanowiec - Łagodzi napięcia, koi nerwy,  poprawia nastrój, przywraca wiarę, wspomaga siłę, łagodzi stany depresyjne, uspokaja, działa ochronnie i oczyszczająco.
 • Leszczyna - Łagodzi stres, harmonizuje, pomaga w podejmowaniu decyzji, wspomaga w dążeniu do celu, wspiera mądrość, dodaje siły i pewności siebie, daje poczucie bezpieczeństwa, posiada silne właściwości lecznicze. 
 • Orzech - Wspomaga podczas podejmowania trudnych decyzji, dodaje uporu, wzmacnia siły fizyczne, obdarza inteligencją i sprytem, ochrania oraz leczy.
 • Lipa - Wspomaga osiągnięcie harmonii na wielu poziomach, uspokaja oraz koi nerwy, inspiruje, wspiera poszukiwanie miłości, dodaje siły i pewności siebie.
 • Sosna - Łagodzi napięcie, uwalnia od złych emocji i energii, likwiduje depresje, wprowadza harmonię, wzmacnia inteligencję, przeciwdziała zmęczeniu, przyciąga dobro.


 • Głóg - Drzewo lecznicze, wspomaga harmonizację, przyciąga szczęście, wspomaga koncentrację.
 • Modrzew - Wspomaga w pracy twórczej, uczy dystansu do siebie oraz poprawia samopoczucie, odcina od rozpaczy i strachu, inspiruje.
 • Olcha - Jest drzewem ochronnym, oczyszczającym wspomaga w dążeniu do marzeń, uzdrawia.
 • Jabłoń - Pomaga usunąć wszelkie napięcia, przyciąga miłość i pomyślność, relaksuje, dodaje siły, wspomaga kreatywne myślenie, sprzyja płodności, odgania kłopoty.
 • Klon - Uczy asertywności, dodaje siły i spokoju, wspomaga intuicję oraz decyzyjność, uczy odpowiedzialności, dodaje siły i dobrego nastroju.
To tylko kilka przyrządów drzew wpływających na nas zbawiennie. Oczywiście nie każdy będzie odczuwał ich magię oraz zbawienne właściwości. Wszystko zależy od wrażliwości i otwartości umysłu danej osoby. Trzeba również pamiętać, że nie każdą chorobę wyleczymy dzięki drzewa, owszem pomogą one w niektórych przypadkach.Mam nadzieję, że tak, jak i ja jesteście zachwyceni i oczarowani właściwościami drzew.

Jeśli chcielibyście pogłębić wiedzę na temat Magia Drzew zachęcam do zapoznania się z następującymi książkami:

„Magia Drzew” autorstwa Bogusławy M. Andrzejewskiej.

„Uzdrawiająca moc lasu” autorstwa Clemensa G. Arvay.

Z których czerpałam wiedzę na temat Magi drzew.

Jak zwykle zachęcam do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Do zobaczenia w kolejnym poście.

23 komentarze:

 1. Czytałam kiedyś ksiazke o energii drzew, o ile nie przepadam za lasami tak bardzo lubie kiedy otaczają mnie trzeba na własnym podwórku 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako nastolatka uwielbiałam się przytulać do drzew, chyba muszę wrócić do tej praktyki! Bardzo ciekawe informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Totalnie się na tym nie znam, ale uwielbiam lasy i parki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam się na tym, ale super wiedzieć, że mają takie moce ❤️ Bardzo mi się podoba Twój wpis.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś słyszałam, że drzewa mają swoją moc. Ale nie dawałam sobie sprawę ze poszczególne gatunki działają w inny sposób

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa czy istnieje jakieś drzewo, które nie ma leczniczych właściwości. Sporo o tui słyszałam złych opinii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie interesował mnie taki temat, i chyba nawet twój post nie jest w stanie mnie przekonać ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Naprawdę bardzo ciekawy wpis. Słyszałam kiedyś o magii drzew, ale jakoś nigdy się w nią nie zagłębiałam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa jestem, czy w rzeczywistoci to tak naprawdę działa. w sumie tez nie interesowałam się tym wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię zaglądać na Twojego bloga, bo czytam tu o rzeczach, których nie znam, a są ciekawe. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiedziałam, drzewa maja taki wpływ na ludzi. Czy drzewa maja energetyczny wpływ na ludzi, muszę to sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawy temat przyznam że nie znałam czegoś takiego wcześniej. Super post!

  OdpowiedzUsuń
 13. O, nawet nie wiedziałam o tym :D Człowiek uczy się całe życie ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nigdy wcześniej jakoś się nad tym nie zastanawiałam zazwyczaj podziwiałam drzewa i uwielbiałam spacery po parkach.

  OdpowiedzUsuń
 15. Drzewa, podobnie tak jak inne rośliny mają ukrytą moc. Wystarczy ją odkryć i dowiedzieć się na jej temat nieco więcej, a można dobrze ją wykorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajne i ciekawe informacje, dobrze mi się czytało. Zwłaszcza o tym duchu opiekuńczym z bzu.

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak mnie zaciekawiłaś, że od dzisiaj postaram się poprzebywać z naturą :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Musisz mi wybaczyć, w ogóle nie ogarniam tej tematyki. Poczytać, poczytałam, ale nadal dla mnie to nic nadzwyczajnego...

  OdpowiedzUsuń
 19. Uwielbiam przyrode i dlugi spacer w las, jak soe ciesze ze mieszkam wokół niego. Przy domu za to mam akcje-uwielbiam je gdy kwitną, jest mlody buk, posadzilam gryczpan i mamy majestatycznego dęba.

  OdpowiedzUsuń
 20. Drzewa na pewno mają pewną moc, ale czy tak jak jest tu rozpisane. Nie wiem, możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 21. Poruszyłaś bardzo ciekawy temat. Warto wrócic do naturalnych terapii.

  OdpowiedzUsuń
 22. KASZTANOWIEC pod oknem mi rośnie

  OdpowiedzUsuń