Strony

środa, 16 października 2019

Runy Anielskie

Cześć


Tak jak obiecywałam, dalej zagłębiamy się w temat run.

Runy Anielskie to runy istniejące w cyklu książek „ Dary Anioła „ autorstwa Cassandry Clare.

Według książkowej legendy zostały podarowane Nephilim przez Anioła Razjela, by pomóc im walczyć z demonami i złem.

Mimo że same znaki runiczne będące w książce, nie mają przełożenia, do naszego normalnego świata. To i tak uważam, że warto o nich wspomnieć, gdyż książki, jak i serial, film stały się na tyle znane.


Czy oznacza to, że mimo tego są nic niewarte?

Oczywiście, że nie. Sam fakt, że ktoś usiadł i wymyślił na tyle znane i rozpoznawane znaki, jest nie sam owity. Mimo tego, odnosiłabym się jednak to faktu, że te runy istnieją z dystansem. Oczywiście ktoś je wymyślił i kiedy wymyślano język, ludzie tak samo mieli co do tego dystans, nie da się jednak ukryć, iż runy z książek osiągnęły na tyle kultowe znaczenie, że duża część młodzieży, jak i dzieci, zapomina, że to wymysł autora i bawi się w odtwarzanie run.

W samym w sobie odtwarzaniu run nie ma nic złego, dopóki nie zacznie się im nadawać konkretnych cech oraz mocy. Dlatego tak ważne jest, by rozróżniać świat książki od rzeczywistego.


No trochę zrobiło się tutaj smutno i nudno, dlatego teraz przedstawię wam znaczenie run opisane w książce oraz ich wygląd.
Parabatai
Znak dla bliźniaczych partnerów Nocnych Łowców, dzięki niemu mogą wykorzystywać siłę partnera.

Angelic Power (Anielska Moc)
Pierwszy i najbardziej znaczący znak runiczny dany Nocnym Łowcom przez Anioła Raziela. Nephilim otrzymują ten znak na inicjowaniu, aby oznaczyć ich anielską więź jest również często stosowany do wpojenia anielskich właściwości broni jak także do zatarcia demonicznych śladów.


Bezszelestność
Umożliwia Nocnym Łowcom poruszanie się w idealnej ciszy.

Dar / Talent
Obdarowuje Nocnego Łowcę nadzwyczajnym talentem.

Wiara
Runa została stworzona przez Ferie.


Ukazałam wam tylko kilka run występujących w książce, jeśli chcecie poznać je wszystkie, zachęcam do sięgnięcia ko lekturę i zapoznania się z tym światem.

Zapewne teraz zastanawiacie się jak czarownice i inne osoby reagują na te runy?

Jedni mają je gdzieś, inni podziwiają kunszt pisarki, ale nie zagłębiają się w nie, gdyż według nich one nic nie zmieniają, ani nic nie wnoszą do magicznej praktyki.
Ja natomiast uważam, że wszytko co zostało nam dane nie zależnie od pochodzenia ma tak samo wielką moc, gdyż to my jako osoby rezonujące z mocą, nadajemy przedmiotom, osobą moc, którą mają uosabiać. Ja sama więc używam w praktyce magicznej, run z książki, nie tylko jako dodatku do swojej księgi cieni, ale również jako znaków ochronnych.

Tak jak wspominałam, mimo iż nie są to znani bardzo magiczne, bo to my nadajemy im znaczenie i moc, warto jednak zerkać na młodzież i dzieci i kontrolować to, co robią, gdyż nie świadomie mogą zrobić sobie krzywdę. Nie potępiam samego zamysłu ani książki, ale wnoszę tutaj o rozwagę i zrozumienie.
Każdy znak runiczny, nie zależnie od tego, kto go stworzył, przy nadaniu mu mocy może być pomocny, jak i niebezpieczny, dlatego tak ważne jest, by nadawać moc z głową i sercem.Mam nadzieję, że pomimo iż ten post jest, krótki i trochę smętny przybliżyłam wam trochę runy anielskie.

Jak zwykle zachęcam do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Do zobaczenie w kolejnym poście

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa informacja, nigdy się nie interesowałam tym, a teraz chyba zacznę :O

  lenawisher.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne jako ciekawostka, ale żeby książkowej fikcji nadawać cechy prawdziwości i przestrzegać, to dla mnie trochę jak przestrzeganie przed Potterem i zaklęciami z książki. Ale jako ciekawostka i zachęcenie do lektury fajne. Tylko brakuje mi informacji, kim są Ci Nocni Łowcy, bo jako niewtajemniczony nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja znam temat i chętnie czytam taką tematykę nie tylko dotyczącą run, ale i też paranauki, ezoteryki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest to mi temat obcy, chodź nie ukrywam, że mnie odrobinę zaciekawił.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie słyszałam o tej tematyce. Tak naprawdę nie wiem jak to opisać to co czuję po przeczytaniu. Ale sam artykuł w sobie bardzo dobry!
  Pozdrawiam 😀

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam, kiedy w książkach z gatunku fantastyki pojawiają się historie z runami. :)

  OdpowiedzUsuń